počet produktů
0
cena nákupu
0,00 CZK
měna: CZK
Kategorie
Počítadlo přístupů
Online: 1
Dnes: 10
Celkem: 79190

Dietologie

 

Strava je nedílnou součástí jakékoli léčby akutních a zvláště pak chronických onemocnění. Zajišťuje tak správnou funkci organismu, může být jak příčinou nemoci, tak též její léčbou. Léčebná strava musí vycházet vždy z charakteru našeho trávicího systému, našich potřeb i charakteru naší nemoci. Z toho všeho vychází naše dietologická doporučení. K tomu je však třeba vytestovat individuální potravinové zátěže. To jsou potraviny, které zatěžují střevní sliznici a vyvolávají její chronický zánět a snížení imunity. V léčbě je třeba vysadit tyto zátěže, což odlehčí organismu, ale léčebně působí hlavně to, co jíme. Správný základ stravy je i základem našeho zdraví.

 

Dietologie je lékařský obor, který se specializuje na prevenci a léčbu onemocnění vycházejících z chybných stravovacích návyků, nedostatečného nebo nadměrného příjmu některých látek a genetické zátěže. Respektuje individualitu člověka a jeho přirozenost. Každý máme jinou konstituci, životní rytmy, profesi, cíle a prostředí nebo životní etapu, ve které se nacházíme. Smyslem výživových opatření je sestavit optimální jídelníček a pomoci člověku k dosažení ideální váhy, být zdravý a dobře se cítit. Léčba by měla vést ke snižování tukové vrstvy, zvyšování aktivní tělesné hmotnosti, dostatečnému přísunu živin pomocí pestré a vyvážené stravy. Samozřejmě za předpokladu, že je člověk zdravý. Je to zkouška, která stojí za to. Změna životního stylu a stravovacích návyků může přinést úpravou váhy kvalitnější život, vyšší sebevědomí, zlepšení nebo udržení si dobrého zdraví, žádoucímu zformování postavy.

Existuje mnoho tipů a diet jak zhubnout. Často ovšem bez žádoucího výsledku. Člověk zbytečně a nezdravě hladoví a cítí se pak unavený. Po návratu k běžné stravě dochází k tzv. jo-jo efektu. Takže najednou zjistíte, že snahy byly marné, byly vynaloženy vysoké náklady za dietní produkty a potřebný efekt se nedostavil. Čemu pak věřit? Vzdát to, zkusit jinou dietu nebo zajít za odborníkem? Hlavně mějte na paměti, že hubnutí je záležitost, která potřebuje jasný cíl, dostatek vůle a dodržování více pravidel současně.